اسلام مدافع انتخاب احسن است
به قلم: محمد مهدی جعفری زاده
12345678910...

به وب سايت روزنامه طلوع  خوش آمدید

امروز سه شنبه 11 فروردین 1394   برابر با  :    31/3/2015  میلادی    مصادف با :    1436/6/9  قمری
بهمنی: اگر وضعیت تحریمها بدتر از دوران »شعب ابیطالب« باشد ، آمادگی اداره کشور داریم

محمود بهمنی در نشست ساماندهی صرافان برای گردش بهتر ارز در ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز،...
بهمنی: اگر وضعیت تحریمها بدتر از دوران  »شعب ابیطالب«  باشد ، آمادگی اداره کشور داریم

به گزارش خبرنگار مهر محمود بهمنی در نشست ساماندهی صرافان برای گردش بهتر ارز در ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز، با اشاره به ساماندهی موسسات مالی و اعتباری پس از 30 سال گفت: مرحله بعدی ساماندهی صرافی ها براساس مجوز قانونی از مجلس است.

رئیس کل بانک مرکزی با تاکید بر اینکه برای ساماندهی صرافی هانیازمند کمک نیروی انتظامی هستیم، افزود: پیش از این صرافی ها از صنوف مجوز می گرفتند و امور ارزی و خرید و فروش طلا و ارز را انجام می دادند، اما هم اکنون باید مجوز از بانک مرکزی داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به ذخایر ارزی کشور، به هیچ وجه اقتصادماندر برابر تحریم آسیب پذیر نیست، حتی اگر وضعیت تحریمها بدتر از دوران »شعب ابیطالب« باشد به دلیل وجود ذخایر عظیم طلا کشور را اداره می کنیم.

بهمنی با بیان اینکه بخشی از ارز کشور قاچاق می شود، افزود: هر میزان که کالای قاچاق وارد کشور می شود، به همان نسبت نیز ارز از کشور قاچاق می شود.

رئیس کل بانک مرکزی یکی از مبادی ورود و خروج ارز از کشور را صرافیها عنوان کرد و از بسته شدن 30 صرافی متخلف در کشور خبرداد و خاطرنشان کرد: اگر لازم باشد تا 100 صرافی دیگر را نیز می بیندیم تا خروج ارز کنترل شود.

وی با تاکید بر اینکه در شرایط تحریم هر سنت ارز در کشورمان دارایاهمیت است، افزود: مدیریت صادرات و واردات را در کشور باید اعمال کنیم.

به گفته بهمنی، قیمت نفت در بودجه 81.5 دلار است در حالی که هم اکنون هر بشکه نفت بیش از 110 دلار به فروش می رسد، بنابراین نگرانی از بابت ارز نداریم و هیچکس نیز نمی تواند با این مسئله مهم بازی کند.

وی با بیان اینکه برای حفظ ارز در کشور انواع اقدامات را انجام داده ایمو روزانه 5 بار قیمت کف بازار را چک می کنیم، تصریح کرد: در شرایط تحریم از صرافی ها به عنوان بانک برای نقل و انتقال پول و ارز استفاده می کنیم.

وی با بیان اینکه مردم ما تحریمها را به دلیل مدیریت صحیح منابع اصلا احساس نمی کنند، افزود: تقاضای ارز در کشورمان بالا است و واقعی نیست.

 انتقاد شدید بهمنی از سپرده‌گیری بانکها برای پرداخت تسهیلات

رئیس کل بانک مرکزی نسبت به اخذ سپرده توسط بانکها برای پرداخت تسهیلات انتقاد کرد و گفت: اخذ سپرده از متقاضیان دریافت وام تخلف است.

محمود بهمنی در گفتگو با مهر از اخذ سپرده توسط بانکها برای پرداختتسهیلات انتقاد کرد و گفت: بانکها به هیچ وجه برای پرداخت تسهیلات نباید از متقاضی سپرده ای دریافت کنند.

رئیس کل بانک مرکزی نسبت به اخذ سپرده در بخش تسهیلات قرض الحسنه هم هشدار داد و تصریح کرد: بانکها به ویژه در بخش قرض الحسنه به هیچ وجه حق و اجازه سپرده گیری برای ارائه تسهیلات در قالب قرض الحسنه را ندارند.

وی اخذ سپرده از متقاضیان دریافت وام برای پرداخت تسهیلات را تخلفعنوان و تصریح کرد: بانک مرکزی اگر چنین مواردی را مشاهده کند، حتما با آن برخورد می کند.

این عضو کابینه دولت خاطرنشان کرد: مبنای اعطای تسهیلات از سوی بانکها نباید سپرده گذاری در آنها برای مدت زمانی باشد   

کد خبر : 412  

لیست نظرات کاربران سایت در مورد این خبر
تمام اینهاشعاراست بانک مرکزی پشت دربانکهاداردکنترل می کندهی صادرات صادرات کدام حمایت. بنده درخارج ازکشوردرنمایشگاه غرفه گرفتم خودم رابه هردری زدم تاارزمرجع بگیرم همه پیچاندند باباجمع کنیدتمام


ارسال شده توسط سعید  در تاربخ  1391/2/26 ، ایمیل :نام  :  
ایمیل :  
متن نظر  :